O Nas

Żłobek Borowinka mieszczący się w Swoszowicach przy ul. Zaruskiego 4 to miejsce stworzone z myślą o bezpieczeństwie i odpowiedniej opiece dla twojego dziecka. Nasza siedziba mieści się w domu z dużym ogrodem i placem zabaw przystosowanym do potrzeb najmłodszych dzieci.

Żłobek został wpisany do rejestru żłobków w Urzędzie Miasta Krakowa. Ponadto posiadamy pozytywne opinie Sanepidu oraz Straży Pożarnej. Na terenie obiektu znajduje się parking, monitoring, teren jest zagrodzony i uniemożliwia wejście osobom nieupoważnionym.


Wiemy że znalezienie idealnej opiekunki lub żłobka jest trudne, dlatego oferujemy państwu miejsce przyjazne dziecku. Cenimy sobie uczciwość, odpowiedzialność, jesteśmy mocno zaangażowani w naszą pracę. Profesjonalne podejście pracowników do kwestii bezpieczeństwa gwarantuje należytą opiekę pod czujnym okiem opiekunek.

Każde nowe dziecko w żłobku przejdzie adaptację mającą na celu stopniowe oswajanie się z rozłąką. Polegać ona będzie m.in. na tym, że umożliwi się rodzicom współuczestnictwo w przyzwyczajaniu maluchów do zajęć. Czas wspólnej zabawy stopniowo zmniejszać się będzie, aż do momentu w którym dziecko na dobre zaaklimatyzuje się w nowym miejscu i będzie gotowe na normalne funkcjonowanie podczas kilkugodzinnej nieobecności mamy i taty.

Dla maluchów przygotowane są dwie duże sale dydaktyczne, sale do wypoczynku i jadalnia. Na terenie placówki będzie zapewnione pomieszczenie do pobytu czasowego rodziców między innymi pokój wyposażony w kanapy, ekspres do kawy czy stół bilardowy.

Żłobek jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00. Jest to miejsce stworzone dla 19 dzieci w wieku od 6-ciu miesięcy do 3 lat. Placówka zapewnia opiekę dzieciom niepełnosprawnym.

Całodzienne wyżywienie dostarczane będzie przez sprawdzoną firmę cateringową, doświadczoną w przygotowywaniu smacznych i wartościowych posiłków dla dzieci. Najmłodsze z dzieci będą mogły korzystać z gotowych dań w słoiczku lub mleka dostarczanych przez rodziców.

Borowinka to kolorowy, ciekawy świat, w którym dzieci poczują się radośnie i bezpiecznie. Dopełnieniem tej bajkowej krainy są zabawki i akcesoria zapewniające zarówno prawidłowy rozwój, jak i wesołą, przytulną atmosferę. Pragniemy zapewnić każdemu dziecku jak najlepsze warunki do dorastania, zabawy i poznawania świata, a rodziców i ich pociech jest dla nas najlepszą nagrodą.

Dotacje gminy do opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w roku 2021

          W 2021 roku Gmina Miejska Kraków udziela dotacji na dzieci objęte opieką. Kwota udzielanej przez Gminę Miejską Kraków dotacji wynosi 1,70 zł za godzinę opieki nad dzieckiem.

          Zgodnie z podpisaną z Gminą Miejską Kraków umową w tym zakresie, w okresie otrzymania dotacji, pomniejszamy wysokość miesięcznych opłat za objęcie opieką dziecka o kwotę nie niższą niż kwota otrzymanej od Gminy Miejskiej Kraków dotacji na dane dziecko. Miesięczna kwota o jaką obniżane są opłaty za opiekę wyliczana jest wg wzoru: liczba godzin zapewniana opieki dziecku w danym miesiącu (liczona na podstawie zawartej z rodzicami umowy o zapewnienie opieki, jednakże nie więcej niż 10 godzin dziennie) x 1,70  zł.

          W przypadku objęcia opieką dziecka z orzeczeniem niepełnosprawności Gmina Miejska Kraków udziela dodatkowej dotacji w wysokości 2,4 zł za każdą godzinę opieki nad dzieckiem. Dotacja ta nie ma wpływu na wysokość opłat ponoszonych przez rodzica.

Jednocześnie informujemy, że dotacja i ww. postanowienia dotyczą wyłącznie dzieci zamieszkałych na terenie miasta Krakowa.

 

Ewentualne uwagi dotyczące udzielanych dotacji należy kierować do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa, ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków tel. 12 616-92-27 lub 12 616-97-97, pokój nr 18, e-mail: sz.umk@um.krakow.pl.


Projekt realizowany przy współpracy z

zlobek-logo-wspolpraca
Swoboda Joanna

Swoboda Joanna zutzlobek@gmail.com

Opiekunka

Dzieci patrzą na świat w wyjątkowy sposób, ponieważ są szczere, otwarte, ciekawe i nie ulegają wpływom stereotypów czy konwenansów. Wychowanie dziecka to szalenie trudne wyzwanie, które sprawiło, że niejeden dorosły już osiwiał. Dziecko to człowiek, tylko że mały – nie znaczy, że jednak głupi. Ten mały często czuje i widzi więcej niż sobie myślimy!

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie” – Paulo Coelho.

Weniewska Anna

Weniewska Anna

Opiekunka