O Nas

Żłobek Borowinka mieszczący się w Swoszowicach przy ul. Zaruskiego 4 to miejsce stworzone z myślą o bezpieczeństwie i odpowiedniej opiece dla twojego dziecka. Nasza siedziba mieści się w domu z dużym ogrodem i placem zabaw przystosowanym do potrzeb najmłodszych dzieci.

Żłobek został wpisany do rejestru żłobków w Urzędzie Miasta Krakowa. Ponadto posiadamy pozytywne opinie Sanepidu oraz Straży Pożarnej. Na terenie obiektu znajduje się parking, monitoring, teren jest zagrodzony i uniemożliwia wejście osobom nieupoważnionym.


Wiemy że znalezienie idealnej opiekunki lub żłobka jest trudne, dlatego oferujemy państwu miejsce przyjazne dziecku. Cenimy sobie uczciwość, odpowiedzialność, jesteśmy mocno zaangażowani w naszą pracę. Profesjonalne podejście pracowników do kwestii bezpieczeństwa gwarantuje należytą opiekę pod czujnym okiem opiekunek.

Każde nowe dziecko w żłobku przejdzie adaptację mającą na celu stopniowe oswajanie się z rozłąką. Polegać ona będzie m.in. na tym, że umożliwi się rodzicom współuczestnictwo w przyzwyczajaniu maluchów do zajęć. Czas wspólnej zabawy stopniowo zmniejszać się będzie, aż do momentu w którym dziecko na dobre zaaklimatyzuje się w nowym miejscu i będzie gotowe na normalne funkcjonowanie podczas kilkugodzinnej nieobecności mamy i taty.

Dla maluchów przygotowane są dwie duże sale dydaktyczne, sale do wypoczynku i jadalnia. Na terenie placówki będzie zapewnione pomieszczenie do pobytu czasowego rodziców między innymi pokój wyposażony w kanapy, ekspres do kawy czy stół bilardowy.

Żłobek jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00. Jest to miejsce stworzone dla 31 dzieci w wieku od 6-ciu miesięcy do 3 lat. Placówka zapewnia opiekę dzieciom niepełnosprawnym.

Całodzienne wyżywienie dostarczane będzie przez sprawdzoną firmę cateringową, doświadczoną w przygotowywaniu smacznych i wartościowych posiłków dla dzieci. Najmłodsze z dzieci będą mogły korzystać z gotowych dań w słoiczku lub mleka dostarczanych przez rodziców.

Borowinka to kolorowy, ciekawy świat, w którym dzieci poczują się radośnie i bezpiecznie. Dopełnieniem tej bajkowej krainy są zabawki i akcesoria zapewniające zarówno prawidłowy rozwój, jak i wesołą, przytulną atmosferę. Pragniemy zapewnić każdemu dziecku jak najlepsze warunki do dorastania, zabawy i poznawania świata, a rodziców i ich pociech jest dla nas najlepszą nagrodą.


Projekt realizowany przy współpracy z

zlobek-logo-wspolpraca
Polak Aleksandra

Polak Aleksandra

Opiekunka

Absolwentka studiów licencjackich Akademii Ignatianum w Krakowie, na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Obecnie kontynuuje naukę na kierunku terapia pedagogiczna. W swojej codziennej pracy kieruje się dobrem i bezpieczeństwem dzieci w czym pomaga jej ukończony kurs pierwszej pomocy. Jest spokojną, cierpliwą, sympatyczną osobą dodatkowo posiada już doświadczenie w opiece nad dziećmi dzięki licznym praktykom oraz kilku miesięcznym wolontariacie w klubie malucha. Według niej ważnym elementem w procesie wychowawczym dziecka jest nauka poprzez zabawę.

Motto „Kiedy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak

Szewczyk Joanna

Szewczyk Joanna

Opiekunka - pielęgniarka
Urantówka Andżelika

Urantówka Andżelika

Opiekunka