O Nas

Żłobek Borowinka mieszczący się w Swoszowicach przy ul. Zaruskiego 4 to miejsce stworzone z myślą o bezpieczeństwie i odpowiedniej opiece dla twojego dziecka. Nasza siedziba mieści się w domu z dużym ogrodem i placem zabaw przystosowanym do potrzeb najmłodszych dzieci.

Żłobek został wpisany do rejestru żłobków w Urzędzie Miasta Krakowa. Ponadto posiadamy pozytywne opinie Sanepidu oraz Straży Pożarnej. Na terenie obiektu znajduje się parking, monitoring, teren jest zagrodzony i uniemożliwia wejście osobom nieupoważnionym.


Wiemy że znalezienie idealnej opiekunki lub żłobka jest trudne, dlatego oferujemy państwu miejsce przyjazne dziecku. Cenimy sobie uczciwość, odpowiedzialność, jesteśmy mocno zaangażowani w naszą pracę. Profesjonalne podejście pracowników do kwestii bezpieczeństwa gwarantuje należytą opiekę pod czujnym okiem opiekunek.

Każde nowe dziecko w żłobku przejdzie adaptację mającą na celu stopniowe oswajanie się z rozłąką. Polegać ona będzie m.in. na tym, że umożliwi się rodzicom współuczestnictwo w przyzwyczajaniu maluchów do zajęć. Czas wspólnej zabawy stopniowo zmniejszać się będzie, aż do momentu w którym dziecko na dobre zaaklimatyzuje się w nowym miejscu i będzie gotowe na normalne funkcjonowanie podczas kilkugodzinnej nieobecności mamy i taty.

Dla maluchów przygotowane są dwie duże sale dydaktyczne, sale do wypoczynku i jadalnia. Na terenie placówki będzie zapewnione pomieszczenie do pobytu czasowego rodziców między innymi pokój wyposażony w kanapy, ekspres do kawy czy stół bilardowy.

Żłobek jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00. Jest to miejsce stworzone dla 31 dzieci w wieku od 6-ciu miesięcy do 3 lat. Placówka zapewnia opiekę dzieciom niepełnosprawnym.

Całodzienne wyżywienie dostarczane będzie przez sprawdzoną firmę cateringową, doświadczoną w przygotowywaniu smacznych i wartościowych posiłków dla dzieci. Najmłodsze z dzieci będą mogły korzystać z gotowych dań w słoiczku lub mleka dostarczanych przez rodziców.

Borowinka to kolorowy, ciekawy świat, w którym dzieci poczują się radośnie i bezpiecznie. Dopełnieniem tej bajkowej krainy są zabawki i akcesoria zapewniające zarówno prawidłowy rozwój, jak i wesołą, przytulną atmosferę. Pragniemy zapewnić każdemu dziecku jak najlepsze warunki do dorastania, zabawy i poznawania świata, a rodziców i ich pociech jest dla nas najlepszą nagrodą.

Dotacje gminy do opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w roku 2020

W roku 2020 Gmina Miejska Kraków kontynuować będzie udzielanie dotacji (dofinansowania) do dzieci objętych opieką żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów.

Dotacja (dofinansowanie) udzielane będzie wyłącznie na dzieci zamieszkałe na terenie miasta Krakowa i wynosić będzie:

1) 1,70 zł za godzinę opieki nad dzieckiem (dotacja na dzieci objęte opieką placówki – przeznaczona na zmniejszenie kosztów ponoszonych przez rodziców/opiekunów prawnych);

2) 2,40 zł za godzinę opieki nad dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności (dotacja na dzieci niepełnosprawne objete opieką placówki – przeznaczona dla podmiotów świadczących opiekę na refundacje części kosztów związanych z opieką nad dzieckiem niepełnosprawnym).

Dotacja udzielana będzie przez 12 miesięcy w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r.

W okresie udzielania dotacji jesteśmy zobowiązani do pomniejszania części opłat ponoszonych przez rodziców lub opiekunów prawnych za objęcie opieką dziecka tzw. „czesne” o kwotę nie niższą niż kwota uzyskanej od Gminy dotacji wyliczoną według wzoru: ilość godzin zapewnienia opieki dziecku w danym miesiącu (liczona na podstawie zawartej z rodzicami lub opiekunami prawnymi umowy) x kwota dotacji (1,70 zł lub 2,40 zł)

Ewentualne uwagi dotyczące udzielanych dotacji należy kierować na adres: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa, ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków

tel. 12 616-92-84, e-mail: sz.umk@um.krakow.pl.


Projekt realizowany przy współpracy z

zlobek-logo-wspolpraca
Swoboda Joanna

Swoboda Joanna zutzlobek@gmail.com

Opiekunka

Dzieci patrzą na świat w wyjątkowy sposób, ponieważ są szczere, otwarte, ciekawe i nie ulegają wpływom stereotypów czy konwenansów. Wychowanie dziecka to szalenie trudne wyzwanie, które sprawiło, że niejeden dorosły już osiwiał. Dziecko to człowiek, tylko że mały – nie znaczy, że jednak głupi. Ten mały często czuje i widzi więcej niż sobie myślimy!

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie” – Paulo Coelho.

Polak Aleksandra

Polak Aleksandra

Opiekunka

Absolwentka studiów licencjackich Akademii Ignatianum w Krakowie, na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Obecnie kontynuuje naukę na kierunku terapia pedagogiczna. W swojej codziennej pracy kieruje się dobrem i bezpieczeństwem dzieci w czym pomaga jej ukończony kurs pierwszej pomocy. Jest spokojną, cierpliwą, sympatyczną osobą dodatkowo posiada już doświadczenie w opiece nad dziećmi dzięki licznym praktykom oraz kilku miesięcznym wolontariacie w klubie malucha. Według niej ważnym elementem w procesie wychowawczym dziecka jest nauka poprzez zabawę.

Motto „Kiedy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak

Szewczyk Joanna

Szewczyk Joanna

Opiekunka - pielęgniarka